Кошик
1151 відгук
+380 (98) 435-59-36
Хмельницький, Україна
Варже

Стрази … Поговоримо про стрази!

Стрази … Поговоримо про стрази!

Поговоримо про стрази!

      Кожний майстер-новачок зіштовхується з проблемою вибору матеріалів для своїх виробів. Тим паче у такому різноманітті, як є зараз на просторах рукодільних ланів дуже легко загубитися. Це стосується і страз.

      Ми, з інтернет магазином Varzhe допоможемо розібратися, щоб ви не помилилися з вибором матеріалів, які потрібні саме для вас та ваших виробів.

 

Зміст:   

  1. А хто виготовив? 

  2. Які види бувають? Як фіксувати?   

  3. А що там з матеріалами?  

  4. А що по розмірам та формам?    

  5. А кольори? 

 

Давайте спробуємо дати відповідь на деякі найпоширеніші запитання.

 

 

1. А хто виготовив?

 

      Перше з чим виникають труднощі – це виробник. Відповідно від виробника залежить і ціна на стрази.

      Мабуть, кожна майстриня знає, або хоч би раз краєм вуха чула про такого виробника як Swarovski.

      Swarovski AG – це відома компанія із Австрії, основним видом виробництва якої є прикраси зі скла, а саме кришталю. Виробництвом стразів (кристалів Сваровскі) займається компанія Swarovski AG Feldmeilen, яка знаходиться на околицях Цюриху, Швейцарія.

      Засновник компанії Даніель Сваровскі був спадковим майстром з обробки богемського кришталю, який відомий нам до сьогодні як чеський кришталь. В 1892 році Данієль Сваровскі винайшов першу у світі електричну машину для огранювання кришталю. Ця машина дала змогу вивести обробку кришталю на новий рівень, тепер грані були більш точними, мілкішими, чіткішими, а також прискорився процес виробництва.

      Дуже цікавою є також історія логотипів компанії Swarovski. Спочатку це була квітка едельвейса, як символ Альпійських гір, а з 1988 року – це лебідь, який є символом грації, витонченості та чистоти.

      А тепер від історії повернемося до стразів (кристалів) Swarovski. Ці стрази виробляються з синтетичних матеріалів, багато хто помилково вважає, що дороговизна стразів пов’язана з природнім походженням матеріалів, але це не так. Висока вартість пов’язана з унікальним складом матеріалу, з якого виробляються кристали, а також технологією виробництва, яка є засекреченою та вважається ноу-хау. Крім зазначеного кристали Swarovski є екологічно чистими і майже не містять окису свинцю.

      Зазначена технологія дозволяє виготовити стрази з надзвичайно рівними та чіткими гранями, які надзвичайно гарно заломлюють світло, а клейова основа міцна, легко фіксується гарячою праскою або спеціальним паяльником та не відпадає в процесі використання виробів, навіть в процесі прання. Також усі стрази мають максимально однакову форму, розмір та вагу.

      Компанія Swarovski виробляє стрази з двома запатентованими огранками Xilion з 14 гранями та Xirius з 17 гранями (стрази розмірів SS12 і більші).

      Іншим відомим виробником стразів є чеська компанія «Preciosa» - стрази не менш гарної якості, ніж Swarovski, відмінністю є вид огранки. Компанія виготовляє стрази у двох огранках: Viva12 з 12 гранями та Maxima з 15 гранями або 18 гранями – залежить від розміру страз.

      Стрази не поступаються у якості Swarovski, також виготовляються із синтетичного матеріалу та за схожою технологією машинної огранки, але мають меншу ціну, в порівнянні з австрійськими.

      Ще однією компанією, яка займається виробництвом страз є єгипетська компанія Asfour, менш відома серед українських майстринь.

Стрази з 14 гранями комбінованої (азіатської) огранки. Такий вид огранки полягає у машинному різі двох граней – верхньої та нижньої, усі інші грані отримуються шляхом відливу скла.

      І ще одні доволі відомі стрази – стрази DMC. Більшість помилково вважає, що це виробник, але насправді – це не так. DMC – це метод виготовлення страз (Digital Machine Cut Rhinestones), який полягає у машинній різці синтетичного матеріалу.

      Багато китайських та корейських фірм-виробників зі своїми торгівельними марками об’єднує загальна назва страз DMC.

      Але і тут не так усе просто, стрази DMC також поділяються на два різновиди:

  • звичайні DMC з 12 або 14 гранями в залежності від розміру камінчиків та темно-сірою клейовою основою;
  • стрази преміум якості DMC+ з 14 гранями зі світло-сірою клейовою основою. Стрази DMC+ часто називають імітацією Swarovski. Це пов’язано з тим, що стрази мають рівні та чіткі грані, високу ступінь заломлення світла, а також надзвичайно міцну та якісну клейову основу.

      Суттєвою перевагою стразів DMC є нижча вартість за доволі високу якість.

      Інтернет магазин Varzhe уже більше 10 років співпрацює з корейською компанією, яка виготовляє стрази DMC. Наші стрази використовують для декорування гімнастичних костюмів, сценічних костюмів, бальних суконь, вечірнього та весільного вбрання, і навіть для декорування стін.

 

2. Які види бувають? Як фіксувати?

 

      Наступне питання, яке виникає у майстринь, які уже визначилися з виробником стразів – це які види стразів бувають, для чого підійдуть найкраще та як їх фіксувати.

      Varzhe допоможе розібратися!

      Основними видами стразів, а, відповідно, і метод фіксації є:

      Отож, давайте розбиратися з кожним видом.

      Клейові стрази бувають двох різновидів:

  • Hotfix (стрази гарячої фіксації) – це стрази з пласкою основою, на яку виробником нанесено тонкий шар спеціального клею, який при нагріванні плавиться та забезпечує фіксацію страз. Нагрівання можна здійснювати звичайною праскою або спеціальним паяльником. Деякі майстрині кріплять такі стрази без нагрівання, за допомогою додаткового нанесення спеціального клею (F6000, F7000). Такі стрази найкраще підходять для декору одягу з цупких тканин, трикотажу, джинсу, велюру та інших, які не «бояться» нагрівання.
  • Cold fix (стрази холодної фіксації) – це стрази з пласкою основою з тонким шаром спеціального фольгованого покриття, які не містять клейового шару. Такі стрази фіксуються за допомогою спеціального клею (F6000, F7000) або термоклейового силіконового клею. Ні в якому разі не можна фіксувати стрази за допомогою так званого «Супер клею», він має властивість розчиняти фольговане покриття, в такому разі ваші стрази втратять блиск, стануть схожі на мутне скельце. Такі стрази краще всього підходять для декору одягу з тонких тканин, таких як атлас, фатин, шифон, органза, а також для декору предметів інтер’єру.

      Для зручності фіксації малюнку з клейових страз використовується спеціальна плівка, яка дозволяє легко повторити контури потрібного вам малюнку.

      Пришивні стрази бувають:

  • стрази в металевих цапах - стрази з конусним дном, яке вкрите тонким фольгованим напиленням для кращого заломлення світла (крім чорних) та вправленні в металеву основу з кількома отворами для фіксації. Такий вид фіксації, зазвичай, дуже надійний, оскільки скляна частина міцно фіксується в металевій, яка в свою чергу пришивається.Одним з різновидів пришивних  страз також є стразові стрічки – стрази в цапах, об’єднанні у металеву стрічку або тканинну сітку. Такі стрази найкраще пасуватимуть для декору одягу з цупких тканин, корсетів весільного та вечірнього вбрання, виготовлення різноманітної біжутерії: брошок, обідків, колье та іншого. Не підходять для декору одягу з тонких тканин, таких як фатин, сітка, оскільки є ймовірність утворення затяжок металевою основою;
  • стрази з пласким дном, вкритим тонким фольгованим покриттям (крім чорних) для кращого заломлення світла та декількома отворами для фіксації. Універсальний вид стразів, які можна сміливо використовувати у декоруванні будь якого одягу, виготовленні прикрас та декорі різноманітних предметів інтер’єру. Найбільш надійний спосіб фіксації страз.

      Конусні стрази або ювелірні – це свого роді різновид клейових страз холодної фіксації, але з конусною основою, яка покрита спеціальним фольгованим покриттям для кращого заломлення світла. Такі стрази частіше всього використовують у виготовленні прикрас, декорування виробів з полімерної глини, так як їх можна вмонтувати в цапи, вдавити в глину або додатково приклеїти.

 

3. А що там з матеріалами?

 

      Звичайно ТОП – це скло. Але часто стрази виготовляють з акрилу або металу. Якісні акрилові стрази, звичайно відрізняють від скляних своїми властивостями стосовно заломлення світла, а також чіткості граней, але можуть стати чудової альтернативою більш дорогим скляним стразам. Звичайно бувають випадки надто дешевих страз, коли і отвори не прорізані і технічні залишки матеріалів (лиття) не відшліфовані, але, як то кажуть: «На кожен товар є свій купець».

      Металеві стрази – виготовляються методом тиснення тонкої металевої фольги. Звичайно в такому випадку про надзвичайно чіткі та рівні грані мова не йде, але такі стрази можуть стати доволі оригінальним та цікавим методом декору.

 

4. А що по розмірам та формам?

 

      Пришивні стрази та стрази в цапах  можуть мати найрізноманітнішу форму та розміри. Мабуть, найпопулярнішими є такі форми як: човник, ріволі, крапля у найрізноманітніших розмірах.

      А от клейові стрази мають стандартизовану розмірну сітку. Розмір стразів позначається латинськими літерами SS (в перекладі з англійської size stone – розмір камінця) з цифрою від 3 до 48.

      Інтернет магазин Varzhe пропонує клейові стрази DMC та DMC+  у розмірах від SS10 до SS35. А також пришивні стрази у найрізноманітніших розмірах та формах, більше 200 різновидів.

    

5. А кольори?

 

      Важливим фактором при виборі матеріалу для виробів є колір.

      У «світі» страз розрізняють декілька різновидів кольорів:

  • Crystal – кристальні, прозорі. Прозорі стрази зазвичай з фольгованим покриттям основи. Зазвичай, такі стрази мають найкращий блиск за рахунок відсутності барвника;
  • Colour – кольорові. Кольорові прозорі стрази;
  • Opal – кольорові стрази, які не пропускають світло, мають ефект натурального каменю;
  • Стрази AB (Aurore Boreale) – прозорі стрази, на яких нанесено спеціальне покриття, що забезпечує переливання страз різними кольорами. До речі автором цього ефекту є компанія Swarovski сумісно з Christian Dior. Зазвичай стрази з ефектом Aurore Boreale називають «хамелеонами»;
  • Стрази RAINBOW (веселка) – стрази, які змінюють свій колір, в залежності від куту заломлення світла. Подібні стрази не мають спеціального покриття, даний ефект досягається за рахунок різних кольорів скла;
  • Colour AB – кольорові стрази з  додатковим нанесення AB напиленням;
  • Окремо можна виділити стрази з металевим напиленням – прозорі стрази з напиленням під золото, срібло або гематит.

      Сподіваємося, що інтернет магазин Varzhe допоміг вам визначитися з вибором стразів. У разі виникнення додаткових запитань – звертайтеся за консультацією за телефоном +380966574830, +380984355936 або на Viber за вказаними номерами. Також на нашу електронну адресу: varzheliya@gmail.com.

       Наш Facebook: https://www.facebook.com/Varzhe.com.ua

       Наш Instagram: https://www.instagram.com/varzhe.com.ua

      З повагою, менеджер інтернет магазину Варжельська Лілія.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner